Przedszkole Parkowe w Słupsku

Program Czytelniczy

Drukuj strone

     Nasze Przedszkole należy do Klubu Czytających Przedszkoli. Jest to doskonała okazja, by zaproponowac dzieciom oraz dorosłym Program Czytelniczy. O wpływie czytania książek dzieciom na ich rozwój nie muszę chyba nikogo przekonywac. Wystarczy czytac dzieciom 20 minut dziennie, codziennie by zauważyc, że słownictwo dziecka staje się bogatsze, że zaczyna działac wyobraznia /która jest ponoc wazniejsza niż inteligencja/, że dzieci siegają po książki w pózniejszym okresie życia...

Program Czytelniczy ma na celu propagowanie idei czytania książek dzieciom przez dorosłych i występuje w III wariantach:

I. Spotkania Czytelnicze

     Tą częśc Programu kierujemy do najbliższych członków rodziny dziecka - Mamy, Taty, Dziadków. Zaproszeni goście będą czytac dla przedszkolaków ulubione książki z własnego dzieciństwa. Spotkania będą odbywac się raz w miesiącu.

II. Słupszczanie czytają dzieciom

     Celem programu jest propagowanie idei czytania dzieciom książek wśród mieszkańców Słupska. Do Przedszkola będą zapraszani Słupszczanie, którzy znani są w środowisku lokalnym i którzy działają na rzecz naszego miasta.

III. Punkt Biblioteczny

     Przedszkolna biblioteczka umożliwia dzieciom wypożyczenie książek do domu. Wieczorne czytanie dzieciom książek powinno stac się stałym rytuałem w każdym domu. Kształtowanie u dzieci od najmłodszych lat nawyku sięgania po książkę z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości...

     Autorem Programu Czytelniczego oraz koordynatorem akcji "Cała Polska czyta dzieciom" jest mgr Beata Główczewska.

 

 

  1. Najlepsi czytelnicy